Holdturnering (ikke aktuel)

Vi er klar med hold for sæson 2017/18 sidst i september, og derfor er siden ikke opdateret.


U9+U11 Sæson 2016/2017

Årgangsansvarlig UngdomsUdvalg U9+U11:

Højbjerg 1/U9D Pulje 3091: Holdleder Mia S. Hansen
Magne Skotte Lippert
Mads S Hansen
Theo K. Thillemand
Emil Kold Glavind
Storm Thillemand

Højbjerg 1/U11 4+3 Pulje 111: Holdledere Tom Korsholm + Sissel Linderoth
Sponsoreret af Via Biler
Lasse Linderoth
Simon B. Østergaard
Rasmus Korsholm
Philip Oliver Rasmussen
Sofie Lemming
Marie B. Østergaard
Sofie H. Dupont

Højbjerg 2/U11 4+3 Pulje 111: Holdleder Marianne Ø. Christensen
Sponsoreret af Nordic Bulk
Salomon Thomasen
Jesper Ø. Christensen
Elias Duch
Aske Rømer
Ingrid R. Have
Klara Birkedal
Aja E Givskov

Team Aarhus Ungdom 1/U11 4+3 Pulje 111: Ansvarlig: Jesper Stenbroen
Hjemmebane: Viby, Højbjerg
Holdledere Torben Borg Kristensen (Højbjerg) + Jesper Stenbroen (Viby) + Birgit Møller Roesen (AB)
Sebastian Stenbroen, Viby
Jacob Clausen Jessen, Viby
Mads Christensen
Simon Torp Kristensen
Søren Møller Thomsen, Viby
Signe Bugtrup, Viby
Ann Suchin Lyngdorf Kim, AB
Malou Lebech

Højbjerg 3/U11 C Pulje 3111: Holdleder Gustav Laang Madsen
Elias R. Overgaard
Sebastian Skjold Kingo
Wilhelm A. Madsen
Alfred Bischoff-Jensen
Andreas Engelhard Jensen

Højbjerg 4/U11 C Pulje 3111: Holdleder Mette Glavind
Anton Kold Glavind
Oliver Lau
Victor Solander
Marcus Buch

Højbjerg 5/U11 Dx Pulje 3115: Holdleder Jens Skødt
Ella Hørsted Toustrup
Dicte K. Uggerhøj
Rebecca Skjold Kingo
Sissel Skødt
Alexander Noah Rosenstedt Knudsen
Nicolas Aaes Fynne


U13 Sæson 2016/2017

Højbjerg 1/U13 4+3 Pulje 131: Holdleder Thomas Bay
Jakob Houe Andersen
Magnus Hansen
Mike Vestergaard
Jacob Bay
Kathrine Ørum Secher
Filippa Ørum-Petersen
Emma Irring Braüner
Sara Juel Møller

Højbjerg 2/U13 C, 4 spillere Pulje 3135: Holdleder Christina Bilenberg
Sponsoreret af SUVO antirust, Odder
Jacob Uldall-Jessen
William Bilenberg
Magnus Røy
Rasmus Møller Madsen

Højbjerg 3/U13 Dx Pulje 3140: Holdleder Mette Kofoed
Victoria Brigon
Cecilie K. Uggerhøj
Clara Mørup Chapelle
Regitze Nørgaard
Caroline Nørskov Holm
Karoline Hoffmann
Ghawiya Grada

Højbjerg 4/U13 M 4+2 Pulje 136: Holdleder Charlotte Schouenborg
Casper Lund
Anton Kessel Overgaard
Sigurd Skotte Lippert
Viktor F. Madsen
Sofie Amalie Lausen
Ea Schouenborg

Team Aarhus Ungdom/U13 M 4+2 Pulje 136: Holdledere Claus Bjerring, HBK + Tonny Kaspersen, AB
Hjemmebane: AB og Højbjerg
Thor Hornshøj-Schierbeck, AB
Calvin LK, AB
Mathias Rosenberg Aagaard, AB
Joakim Kaspersen, AB
Sofie Solveig Hansen
Ida Marie Bjerring


U15 Sæson 2016/2017

Højbjerg 1/U15 4+3 Pulje 151: Holdleder Jacob Møller
Sponsoreret af Kromann Reumert
Mads Vestergaard
Mads Juel Møller
Nikolaj Lassen
Lukas Thomasen
Kamma Ørum Secher
Line Møller Nielsen
Josephine Ø. Lund
Sophia Bach Graversen

 

Højbjerg 2/U15 B, 4 spillere Pulje 3152: Holdleder Kate Ø. Pedersen
Philip Solander
Oliver Ø. Pedersen
Laurits Ludwigs
Holger Dohn
Daniel Engelshard Jensen

Højbjerg 3/U15 C, 4 spillere Pulje 3153: Holdleder Ulla Gad
Sara Skovsgaard Hornum
Anna Gad Hvas
Gry Christensen
Marie F. Landert
Emilie Møllmann

Højbjerg 4/U15 A 4+2 Pulje 154: Holdleder Susanne Giørtz-jørgensen
Anders Nørgaard
Christopher Gregers Petersen
Alexander B. Lyngby
Oliver Giørtz-Jørgensen
Silje Jøker Valsted
Liva Mai Linderoth Pedersen

Højbjerg 5/U15 A 4+2 Pulje 154: Holdleder Houle Bækdal
Asger Skotte Lippert
Gustav Lassen
Martin Ø. Christensen
Asbjørn Bringsjord
Frida Bækdal
Agnes Kranker


U17/U19 Sæson 2016/2017

Højbjerg 1/U17 4+3 Pulje 171: Holdleder Kragh
Mattias B. Skovbo
Jonas R. Kragh
Christian Meredin
Thomas Dalby
Filippa Thyberg Jørgensen
Mathilde Houe Andersen
Clara Kaster
Cecilia S. Frandsen

Højbjerg 1/U17-U19 Cx Pulje 3174: Holdleder Kim Sørensen
Astrid M. Sørensen
Filippa Locht
Kathrine Thyrring
Caroline B. Ørntoft
Solveig Kirstine Busch

Højbjerg 2/U17-U19 C Pulje 3173: Holdleder Tom Hansen
Sponsoreret af Formuepleje
Sebastian Grau Nielsen
Simon D. Steensgaard
Casper Karsø
Thomas Søgaard Hansen

Højbjerg 3/U17-U19 A 4+2 Pulje 172: Holdleder Christian Dolleris
Oliver S. Buch
Nikolai Dolleris Nielsen
Peter Møllmann
Rasmus Nørgaard
Sarah M. Nielsen
Rosa Z. Poulsen

Højbjerg 4/U17 -U19 A 4+2 Pulje 172: Holdleder Mette Junge
Christoffer Børsen
Tobias Overvad
Christian Gregers Petersen
Nikolai Dohn
Karoline R. Asp
Pernille Torp Kristensen

Menu